Nemokamai konsultuojame

Nemokamai konsultuojame renkantis sklypą, projektą namo statybai

Norint priimti tinkamą sprendimą nuosavo namo statybai, svarbu turėti apie tai kiek įmanoma daugiau informacijos. Tačiau kruopštus informacijos rinkimas užima tikrai nemažai laiko. Ką daryti? SavasNamas.lt specialistai yra visada pasiruošę padėti atsakyti į visus rūpimus klausimus! Ilgametė statybos darbų patirtis padėjo mūsų specialistams sukaupti daug praktinių ir teorinių statybos darbų žinių, kuriomis noriai dalinamės ir su savo klientais. Būtent dėl šios priežasties pasikliaudami mūsų specialistais galite būti tikri, kad namo statybos darbų eigoje Jums bus atsakyti visi klausimai, pasiūlyti geriausi sprendimai, o galutinis rezultatas visada tik džiugins. Nedvejokite ir susisiekite su mūsų specialistais jau dabar!

Kviečiame susipažinti su dažniausiai mūsų praktikoje pasitaikančiomis ir itin brangiai kainuojančiomis klaidomis, su kuriomis dažnai susiduriama statant namą.

Dažnai pasitaiko labai nemalonių situacijų, kai užsakovus tenka nuvilti, jog į planuojamą biudžetą tilpti nepavyks. Taip atsitinka, nes tam tikru laiku, nebuvo tinkamai atlikti  “namų darbai”, ne viskas realiai buvo įvertinta.

 

Ten kur galima sutaupyti – netaupoma; kur jokiu būdu negalima tapyti – taupoma

Bandoma taupyti ne ten, kur reikia. Dažnai įsigyjant namo projektą susigundoma ypač pigiais pasiūlymais, tačiau pradėjus juos analizuoti paaiškėja, kad juose trūksta kažko labai svarbaus, o tai vėliau kainuoja papildomai. Taupoma ir kitose srityse – norima samdyti mažiau specialistų ar naudoti kiek įmanoma pigesnes medžiagas. Žinoma, namą pasistatyti įmanoma ir tokiu būdu, tačiau jei nesate statybos specialistas, rizikuojate susidurti su skaudžiais pigios statybos padariniais. Kaip to išvengti? Tereikia suprasti, jog sutaupius kelis šimtus eurų namo statybai, ateityje gali tekti sumokėti dvigubai didesnes sumas už taupymo padarinių taisymą.

Planuojamas biudžetas, sklypas ir projektas nederinami tarpusavyje

Dar viena problema – įpusėjus statyboms pradedamas jausti lėšų trūkumas. Taip dažniausiai nutinka ne dėl piniginės storio, bet dėl neteisingo biudžeto planavimo. Namo statybos kaina slypi pačiame jo projekte, tačiau užsakius projektą dažnai apie biudžetą pamirštama ir susikoncentruojama tik ties namo estetikos aspektais. Būtent dėl šios priežasties parodę projektą statybų ekspertui, klientai lieka nustebinti biudžetą viršijančia statybų kaina. Kaip to išvengti? Apie kainą reikia pagalvoti ne pradėjus namą statyti, bet vos tik pradėjus jį planuoti. Taip išvengsite dėl lėšų trūkumo užsitęsusių darbų, projekto keitimo, darbų vykdymas atskirais etapais ir greičiau įsikelsite į naujus namus.

Neįvertinamas gruntas

Dažnai pirmosios klaidas padaromos jau pačiame pirmame statybų etape – įsigyjant sklypą neįvertinamas čia esantis gruntas. Pagrindinė grunto paskirtis yra iš namo pamatų perimti pastato apkrovas. Tačiau jei gruntas yra nepakankamai tvirtas, jį reikia sutvirtinti, o tai didina viso namo statybos kainą. Kaip to išvengti? Rengiantis namo statybai privalu išsiaiškinti grunto sudėtį. Geriausia, kad tai būtų tvirtas, nesuardytos struktūros gruntas. Kitas svarbus aspektas – laikotarpis, kuomet vykdomas grunto vertinimas. Palankiausia tai daryti nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio, kuomet gruntas parodo tikrąsias savo savybes.

SavasNamas.lt